MM-433SR1 - odbiornik sygnału Keeloq

MM-433SR1 - odbiornik na pasmo 433MHz w systemie Keelooq f-my MicroChip

Moduł MM-433SR1 pozwala na tworzenie aplikacji wykorzystujących zdalne sterowanie na pasmo 433MHz (sterowanie bramami garażowymi, oświetleniem, instalacje alarmowe, przekazywanie stanu urządzeńm telemetria, itp.)

Typowy zasięg przy użyciu standardowego nadajnika i wzajemniej widoczności anten wynosi około 100m.

W celu wykorzystania modułu w zestawie uruchomieniowym MikroMania EVAL konieczne jest włożenie go w gniazdo rozszerzeń na płycie MM-EVAL1 lub MM-MINI1.

Moduł wyposażny jest w superrakcyjny odbiornik na pasmo 433MHz, antenę w postaci mozaiki miedzi na płytce i procesor f-my Microchip służący do rozkodowania protokołu Keeloq. Procesor wysyła przetworzone (rozkodowane) dane w postaci szeregowej. Dzięki użyciu procesora f-my Microchip wszelkie licencje dotyczące systemu Keeloq zostają zachowane i użycie modułu jest w pełni legalne.

System Keeloq wykorzystuje specjalny sposób szyfrowania, w którym przy każdej transmisji następuje zmiana kodu. Przechwycenie transmisji i próba podszycia się pod nadajnik nic nie da, gdyż odbiornik uzna kod za błędny. Wg materiałów f-my Microchip prawdopodobieńtwo przypadkowego "trafienia" we właściwy kod jest mniejsze niż 1/7.38*10^19 czyli jest 5 277 529 395 409 (5 tysięcy miliardów razy mniejsze niż szansa trafienia "szóstki" w Lotto.

Do współpracy z modułem MM-433SR1 konieczne jest użycie pilota (nadajnika) f-my GORKE ELECTRONIC dostępnego na naszych aukcjach lub dostarczanego jak odłamywalna część płyty głównej MM-EVAL1

Odbiornik można także wykorzystac we własnych projektach - wymaga to podłączenia jedynie następujących sygnałów:

  • DATA (PIN3) - rozkodowane dane w postaci szeregowej (poziom 5V)
  • zasilanie 5V (PIN 6)
  • GND (masa) (PIN 7)

  • Dokumentacja techniczna do modułu:

  • Schemat modułu MM-433SR1
  • Opis formatu danych wysyłanych przez moduł MM-433SR1
  • Przykład programu realizującego otwieranie zamka przy pomocy pilota (język C, Mikromania, ATMega8, ATMega128)
  • G:v2.00-OP:2.00


    Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.